Narnia w Częstochowie

Trzecia odsłona Ossona Cup v2 zgromadziła na starcie 29 śmiałków. Pogoda sprawiła psikusa biegaczom, i w nocy przed zawodami spadło trochę białego puchu, który na początku biegu był zbawieniem, jednak z każdym okrążeniem trasa stawała się coraz bardziej śliska. Ratunek – kolce pod podeszwami nie na wiele się zdawały 🙂

Nadal wśród biegaczy nadal magiczną barierą do przełamania jest 13 okrążeń. Na podsumowującej etap jesienny rundzie 13 okrążeń pokonał tylko jeden zawodnik – Krzysztof Ujma (Aktywna Wręczyca) potrzebował na to 6:08:56, drugi na mecie zameldował się Krzysiek Bukała – 11 okrążeń – 5:56:06, trzecie miejsce wywalczył Marek Baran (Pasat Końskie) – 10 okrążeń – 4:07:48.
Debiutująca na Ossona Cup Edyta Wolna (Forma Fitness Klub Częstochowa) pokonała swój pierwszy w życiu maraton zaliczając 10 górskich okrążeń w czasie 6:02:47, druga na mecie zameldowała się Karolina Głowacka – 10 okrążeń – 6:10:12, trzecie miejsce zajęła kolejna debiutantka ossonnowych biegów Justyna Ryba (Forma Fitness Klub Częstochowa) – 5 okrążeń – 3:06:17

Wśród nordicowców najlepszy okazał się Waldemar Wojciechowski – 10 okrążeń – 6:03:04, na drugim miejscu zameldował się Tomasz Marczak – 9 okrążeń – 5:55:04, trzecie miejsce dla debiutanta Jana Ślęzaka (Jusia Team) – 5 okrążeń – 3:37:42
Wśród Pań Jolanta Wojcichowska i Joanna Marczak pokonały po 8 okrążeń, trzecia na mecie zameldowała się Katarzyna Marondel (Silesia Nordic Team) – 7 okrążeń – 4:39:46