sezon 2 – jesień 2 – 25.11.2018

Druga odsłona Ossona Cup v2 zgromadziła na starcie 42 śmiałków. Chcąc zmierzyć się z własnymi słabościami, pokonywali pętlę o długości 4,3 km na Górze Ossona w Częstochowie.
W przeciwieństwie do pierwszej rundy, tym razem uczestnikom towarzyszyły słońce i prawdziwie jesienna aura.

Wśród biegaczy nadal magiczną barierą do przełamania jest 13 okrążeń. Tym razem dokładnie tyle wykręciło dwóch zawodników: Artur Chopin Stefańczyk (Klub Biegaczy JYSK) pokonał je w czasie: 6:01:33, Marcin Zubert (Press Glass Biegamy i Wspieramy) potrzebował o 3 minuty i 11 sekund więcej. 12 okrążeń i trzecie miejsce wśród panów wywalczył Krzysztof Cieślak – 5:41:34
Wśród pań najlepsza okazała się Sylwia Nowacka (Forma Fitness Klub Częstochowa), która 11 okrążeń ukończyła w 5:57:2. Drugie miejsce zajęła Karolina Głowacka – 10 okrążeń w czasie 5:48:14, na trzecim miejscu zameldowała się Monika Wiaderek (Forma Fitness Klub Częstochowa) – 8 okrążeń w czasie 5:56:21

Kijkarze nie mieli łatwego zadania. Kopny piach i skały utrudniały odpychanie się kijkami jednak nie przeszkodziło to Katarzynie Marondel (Silesia Nordic Team) pokonać 9 okrążeń w 5:48:50 (Kasia miała chrapkę na maraton, jednak spóźniła się 20 minut na start). Druga na mecie zameldowała się Jolanta Wojciechowska – 9 okrążeń w czasie 6:12:53 a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Joanna Marczak – 8 okrążeń w 5:49:57. W zawodach wystartowała także namówiona przez zwycięzcę biegu Anna Stefańczyk, która pokonała jedno okrążenie w czasie niecałych 46 minut.
Wśród panów Tomasz Marczak potrzebował 5:58:05 na pokonanie dystansu maratońskiego, wyprzedzając o 9 minut Waldemara Wojciechowskiego. Trzecie miejsce zajął debiutujący w Ossona Cup Dariusz Kliszewski – 8 okrążeń w 5:31:30.

Nasi najmłodsi uczestnicy tym razem pobili wszelkie możliwe rekordy. Sandra Kufel (13 lat) – która miesiąc temu pokonała 2 okrążenia – tym razem w 3 godziny 51 minut ukończyła PÓŁMARATON !! Hanna Konieczko (8lat) pokonała 2 okrążenia, Paweł Bambynek (8 lat) zakończył zmagania po 1 okrążeniu

Najszybsze okrążenie drugiej rundy:
Norbert Jachymczyk – 17:43
Agnieszka Jeż – 21:46

Liczba okrążeń pokonanych przez wszystkich uczestników: 285 = 1 222,65 km
Średnia liczba okrążeń na uczestnika: 6,8 czyli 29,11 km

Na mecie dla uczestników czekał medal ze statkiem przybyszów z kosmosu, którzy odwiedzili już raz Górę Ossona w 2002 roku, dla Katarzynek nagrody niespodzianki.

Na mecie powiedzieli:
Karolina Głowacka:

„Mój debiut w tych zawodach o których słyszałam kilka lat temu wiele dobrego. Pogoda czasami nie rozpieszczała ale za to każda pokonana pętla dodawała mocy. Na ostatnich okrążeniach obiecywałam sobie, że to ostatni raz, że nigdy więcej. Po przekroczeniu mety zaraz zapisałam się na kolejny taki bieg. Organizator motywował biegaczy aby wykonać jeszcze kolejną pętle. Dzięki temu nie jeden startujący wychodził ze swojej strefy komfortu. Polecam wszystkim, którzy pragną sprawdzić swoje możliwości i poczuć się wybieganym. Pamiętajcie „ból jest chwilowy a chwała wieczna””

Paula Tulejko:

„To był mój pierwszy bieg po roku przerwy, 4 miesiące po porodzie. I to był idealny wybór! Nie wiedziałam ile jestem w stanie przebiec a krótkie pętle i możliwość odpoczynku po każdej była dla mnie idealnym rozwiązaniem (dodatkowy plus dla biegających matek karmiących) Krótka ale bardzo ciekawa pętla, urokliwa trasa, a na mecie medal. Czego chcieć więcej? Polecam początkującym i ultrasom, każdy będzie zadowolony.”

Katarzyna Surowaniec:

„Zostałam mega zaskoczona dzisiejszym biegiem Ossona Cup, w którym miałam przyjemność uczestniczyć. Okazał się być dobrą zabawą, ale także barierą do pokonania swoich słabości. Zrobiłam to! Zaliczyłam 5 okrążeń, czyli 21 km. Pierwszy w moim życiu półmaraton. Każdy kto pokonał okrążenie mógł odpocząć, zjeść coś i się napić. Ludzie, którzy brali udział w biegu bardzo sympatyczni oraz pomocni. Łukasz, organizator biegu wszystkich nakręcał, aby pokonać jeszcze kilka okrążeń. Gdyby nie on, to miała bym tylko 3 okrążenia. Jak na tą porę roku, pogoda była idealna. Jeśli ktoś zamierza brać udział w biegach OCR Typu Runmageddon, miejsce w którym odbywa się Osson Cup jest idealne do tego typu treningów. Po zakończonym biegu otrzymałam bardzo oryginalny drewniany medal oraz prezent za zajęcie drugiego miejsca z Kaś.”

Artur Chopin Stefańczyk:

„Dzisiejsze bieganie było tylko jako start treningowy. Trasa była taka jaką lubię. Trochę lasu, trochę kamieni. A to, że jest czasem do góry, to znaczy że i będzie w dół. Dla mnie ta trasa jest łatwa, mogą na niej startować i początkujący i Ci zaawansowani. Ja swój start potraktowałem w ramach dłuższego treningu. A dla osób lubiących urozmaicone trasy to w sam raz. Trasa przyjazna rodzinom. Każdy może na niej biec lub iść.

Krzysztof Ujma:

”Ossona CUP II to świetny cykl 12 biegów, podczas którego można się sprawdzić w różnych okolicznościach, zarówno pogodowych jak i własnej dyspozycji. Drugi jesienny start zgromadził 42 uczestników, którzy stanęli w moim przekonaniu nie do rywalizacji a do walki z samym sobą.
Podczas kolejnych okrążeń nawiązywały się nowe znajomości a rozmowy toczyły się wokół motywacji i wzajemnego wsparcia, którego nigdy za wiele na tej urokliwej i niebanalnej trasie.
Warunki pogodowe były znacznie lepsze niż podczas pierwszego startu, jednak w moim przekonaniu nie miało to większego wpływu na wynik końcowy, trasa tego biegu jest na tyle urozmaicona by dać możliwości biegania w każdych warunkach.
Uczestnicy biegu, z którymi miałem przyjemność rozmawiać, bardzo miło wspominali pierwszy start w deszczu zgodnie stwierdzając, że mimo wszystko było fantastycznie a biegło się całkiem dobrze.
Pełen optymizmu mam nadzieję zobaczyć się z Wami podczas kolejnego biegu w cyklu Ossona CUP II .”

Mariusz Soborak:

„Ossona cup to naprawdę fajny cykliczny bieg o charakterze górskim. Wydarzenie dla wytrwałych chcących sprawdzić swoje siły w biegu wielogodzinnym, ale także dla osób które chciałyby spróbować swoich sił w tak wymagającej trasie na jednym okrążeniu. Serdecznie polecam bo warto przekonać się jaka jest niesamowita atmosfera i niepowtarzalna trasa przygotowana przez organizatora.

Artur Nowicki:

„Dziś potrzebowałem spokoju i oddechu od codzienności. No i tu to dostałem :). Owszem trochę się ,,ściorałem” ale postanowiłem zakończyć na 7 okrążeniu (30km) bo za chwilę Maraton Jurajski w Złotym Potoku. Świetna trasa moim zdaniem pętla nie nudna , nie za trudna :). Poza tym miła atmosfera na mecie, czekolada, ciepłe napoje i przekąski owocowe. Można zostawić plecak i biegać bez niego bo tylko 4 km. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie , to wiosna nasza 🙂 . Może drużynowo? Polecam.”

 

WYNIKI RUNDA 2:

 

 

KLASYFIKACJE:

JESIEŃ:
– na dystansie MARATONU wśród pań prowadzi Karolina Głowacka, wśród panów Marcin Zubert przed Krzysztofem Ujma i Krzyśkiem Bukałą
– na dystansie PÓŁMARATONU wśród pań 1. Monika Wiaderek, 2. Jolanta Wojciechowska 3. Marta Bukała, panowie: 1. Mariusz Soborak, 2. Marek Włodarczyk, Marcin Lelontko
– na dystansie SPRINT: Panie – Barbara Bambynek; Panowie: Paweł Bambynek

Zobacz całą klasyfikację indywidualną -> OSSONA CUP V2 – Jesień

Klasyfikacja INDYWIDUALNA sezonu:

Bieg Panie:
1. Karolina Głowacka – 20 okrążeń – 12:05:33
2. Sylwia Nowacka – 18 okrążeń – 9:05;39
3. Marta Bukała – 14 okrążeń – 11:17:01
4. Agnieszka Jeż – 13 okrążeń – 6:44:02
5. Monika Wiaderek – 13 okrążeń – 9:10:42

Bieg Panowie:
1. Marcin Zubert – 26 okrążeń – 12:17:14
2. Krzysiek Bukała – 23 okrążenia – 11:53:24
3. Krzysztof Ujma – 22 okrążenia – 10:30:08
4. Mariusz Soborak – 15 okrążeń – 6:51:09
5. Tomasz Kisiel – 14 okrążeń – 7:48:01

Zobacz całą klasyfikację indywidualną -> KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA BIEG PO 2 RUNDACH

Zobacz całą klasyfikację indywidualną w kategoriach wiekowych -> BIEG KATEGORIE WIEKOWE PO 2 RUNDACH

Nordic Walking Panie:
1. Jolanta Wojciechowska – 16 okrążeń – 11:23:17
2. Joanna Marczak – 16 okrążeń – 11:47:08
3. Katarzyna Marondel – 9 okrążeń – 5:48:50
4. Anna Stefańczyk – 1 okrążenie – 45:57

Nordic Walking Panowie:
1. Tomasz Marczak – 20 okrążeń – 11:54:50
2. Waldemar Wojcichowski – 18 okrążeń – 11:15:18
3. Dariusz Kliszewski – 8 okrążeń – 5:31:30

Zobacz całą klasyfikację indywidualną -> KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA NW PO 2 RUNDACH

Zobacz całą klasyfikację indywidualną w kategoriach wiekowych -> NW KATEGORIE WIEKOWE PO 2 RUNDACH

Klasyfikacja DRUŻYNOWA sezonu:

1. Forma Fitness Klub Częstochowa – 90 okrążeń
2. Press Glass Biegamy i Wspieramy – 38 okrążeń
3. Aktywna Wręczyca – 22 okrążenia
4. PASAT Końskie – 15 okrążeń
5. Aktywna Ekipa Calypso – 15 okrążeń
6. SPORTCZESNA – 14 okrążeń
7. Klub Biegaczy JYSK – 13 okrążeń
8. Silesia Nordic Team – 9 okrążeń
9. Dla Maji – 8 okrążeń
10. Lwy Częstochowa – 6 okrążeń
11. KB MCKIS Jaworzno – 5 okrążeń
Zobacz klasyfikację drużynową po 2 rundach: OSSONA CUP V2 – DRUŻYNY

Następna runda Ossona Cup v2 – 16 grudnia 2018

Zdjęcia z drugiej rundy autorstwa Oli Coates: OSSONA CUP 25.11.2018